Nowe technologie MSM MOŃKI

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska stawia na nowe technologie. Jedną z ważniejszych inwestycji, przeprowadzonych w ostatnim czasie, była modernizacja linii technologicznej przeznaczonej do paletyzacji serwatki w proszku. Kluczowym elementem nowego systemu jest nowoczesny robot do paletyzacji, Kawasaki ZD 130 S.

Robot Kawasaki ZD 130S paletyzuje całą dzienną produkcję. Maszyna komunikuje się z pakowaczką i owijarką, a cały proces wizualizowany jest na stacjach operatorskich. – Inwestycja w zrobotyzowane paletyzowanie podyktowana była przede wszystkim koniecznością dopasowania wydajności pakowania, do mocy przetwórczej linii produkcyjnej. Zależało nam też na uzyskaniu maksymalnej precyzji w układaniu worków na paletach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki robotowi pracownicy zostali odciążeni od ciężkiej i monotonnej pracy – zaznacza Jolant Lipiszko, kierownik zmiany produkcji w MSM MOŃKI. Przed zautomatyzowaniem tego etapu produkcji, układaniem 25-kilogramowych worków na paletach zajmowały się 4 osoby. Obecnie, linię obsługuje jeden pracownik, który nadzoruje cały proces pakowania i paletyzacji.

Robot Kawasaki ZD 130S, to jedna z trzech nowoczesnych maszyn w Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej. Dążąc, do jak najwyższych produkcyjnych standardów, zakupiono też robot do układania kartonów z serem w plastrach oraz robot do składania bloków sera na paletach. W najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje, związane z unowocześnianiem pozostałych linii produkcyjnych.

Zobacz inne