Karnawał dla juniorów

Dzieci uwielbiają zabawy i bale przebierańców. A rozpoczynający się właśnie karnawał jest świetną okazją do tego, by urządzić naszym pociechom niezapomniane domowe przyjęcie. Jak je przygotować? Zacznijmy od zrobienia razem z dzieckiem kolorowych dekoracji, które przemienią nasz salon w bajkowy las, albo pałac księżniczki. Kiedy dekoracje będą gotowe, możemy zająć się wymyślaniem gier i zabaw, które umilą czas dziecku i jego gościom. Ostatnim etapem jest przyrządzenie pysznych przekąsek. Jakie powinno być karnawałowe menu dla dzieci? Kolorowe, smaczne i przyciągające wzrok. Podpowiadamy jakich produktów użyć, żeby wyczarować karnawałowe przekąski dla milusińskich.

Wróżka czy Shrek?

Wybór kostiumu, w którym dziecko wystąpi na balu, nie powinien przysporzyć wielu problemów. Wypożyczalnie strojów mają naprawdę bogatą ofertę. W zależności od tego, jaka jest ulubiona bajka czy książka naszego dziecka, można przebierać w kostiumach elfów, wróżek, muchomorków zwierzątek, a nawet Shreka, Harry’ego Pottera czy Transformerów. Gotowe stroje to idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców. Natomiast ci, którzy mają trochę więcej czasu, mogą pomyśleć o samodzielnym przygotowaniu przebrania. Przy pomocy nożyczek i kilku niepotrzebnych ubrań można wyczarować niepowtarzalny strój dla dziecka. Jeśli przyjęcie ma być tematyczne np. Zaczarowany Ogród albo Podróże Pana Kleksa, trzeba o tym koniecznie wspomnieć na zaproszeniu. Wówczas rodzicom zaproszonych będzie łatwiej przygotować strój dla dziecka, a organizatorom zaplanować dodatkowe atrakcje.

Karnawałowe menu dla juniora

Jakie przekąski podać na dziecięcym przyjęciu? Z pewnością kolorowe i smaczne. Cukierki, czekoladki, batoniki i chipsy lepiej jednak zostawić na inne okazje. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że stół uginający się pod wszelkiego rodzaju słodyczami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mimo, że takie menu na pewno cieszyłoby się dużym powodzeniem wśród małych gości. Lepiej przygotować rozmaite przekąski z ulubionych produktów naszego dziecka i jego przyjaciół np. serowe zoo albo szaszłyki z parówek. Takie potrawy z pewnością ucieszą maluchy , a przy tym będą stanowić skuteczną konkurencję dla niezdrowych łakoci. – Żółty ser stanowi świetną bazę karnawałowych przekąsek dla dzieci. Ponieważ jest bardzo plastyczny, łatwo z niego przygotować różne figurki, zwierzątka czy inne zabawne przegryzki. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać do tego ser dobrej jakości, taki, który się nie kruszy np. ser Edamski MSM Mońki – rekomenduje Ewa Polińska z Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Figle czas zacząć !

Jednym z najistotniejszych elementów kinderbalu są gry, zabawy i różnego rodzaju atrakcje. Na zlot czarodziejów odpowiednie będzie przepowiadanie z błyszczącej kuli albo wykonanie kilku prostych trików ze znikaniem guzika czy cukierka. Oczywiście przygotowanie scenariusza całej imprezy należy do rodziców. Najlepiej zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, tak, żeby dzieci nie musiały długo czekać na kolejne atrakcje i dobrze się przy nich bawiły. W końcu na każdym balu, zwłaszcza tym dla dzieci, nie ma nic gorszego niż wiejąca nuda. W razie wyczerpania pomysłów zawsze można sięgnąć po stare, sprawdzone zabawy takie jak ciuciubabka czy pomidor.

Zobacz inne