Ser aldamer – szybka i wartościowa przekąska.

W pogoni dnia codziennego, gdy często brakuje nam czasu na posiłek, sięgamy po bogate w cukier i niezbyt przyjazne naszemu organizmowi przekąski. MSM Mońki proponuje smaczną i znacznie zdrowszą od słodyczy alternatywę – ser Aldamer w formie plastrów, w praktycznym opakowaniu typu „otwórz-zamknij”, doskonały do szybkiego przygotowania kanapek i innych smakołyków.

Uwielbiany przez smakoszy na całym świecie ser żółty znajduje sobie w Polsce coraz szersze grono wielbicieli. Historia tego wytwarzanego dziś w ponad tysiącu gatunków produktu liczy sobie z górą 10 tysięcy lat.

Plasterek na zdrowie

Prócz walorów smakowych i ogromnej różnorodności żółte sery odznaczają się wysoką wartością odżywczą. Zawartość dobrze przyswajalnego białka w produktach pochodzenia mlecznego pokrywa 50% zapotrzebowania organizmu na ten składnik, dzięki czemu nabiał może skutecznie zastąpić w diecie mięso. Żółte sery są również bogatym źródłem wapnia, niezbędnego do prawidłowego rozwoju kości i zębów.

Smak Szwajcarii w zasięgu ręki

Aldamer MSM Mońki to ser żółty typu szwajcarskiego, charakteryzujący się łagodnym, słodkawym smakiem. Jego zwarty miąższ usiany jest oczkami o wielkości orzecha laskowego. Otwory te powstają w procesie dojrzewania, kiedy to w masie serowej wytwarzany jest dwutlenek węgla. To jemu też ser zawdzięcza swój wyjątkowy smak.
Prócz tradycyjnych bloków, umożliwiających zakup sera na wagę, Aldamer MSM Mońki dostępny jest w plasterkach, w funkcjonalnym opakowaniu typu „otwórz – zamknij”. Takie rozwiązanie pozwala na wielokrotne otwieranie produktu bez utraty świeżości. Aldamer MSM Mońki doskonale nadaje się zarówno do błyskawicznego przygotowania szybkiej przekąski w postaci kanapek, jak również do zapiekanek, sosów, pizzy czy dań bardziej wyszukanych, np. coraz bardziej popularnego fondue. Do łagodnego smaku sera Aldamer najlepsze będą wina lekkie o delikatnym bukiecie, czerwone, białe bądź różowe.

Producent: MSM Mońki
Produkt: Ser żółty Aldamer w plastrach
Cena: ok. 3,20 zł (opakowanie 150 g)

Zobacz inne